رد کردن لینک ها

تثبیت سنگ نما چرا استفاده میشود؟

تثبیت سنگ نما چرا استفاده می شود؟

تثبیت سنگ نما از موارد بسیار پر اهمیت در حوزه ساختمان است مخصوصا برای ساختمان های فرسوده بسیار اهمیت دارد. نمای ساختمان زیبایی را برای ساختمان به ارمغان می آورد اما پس از مدتی دچار شل شدگی میشود و کیفیت خود را کم کم از دست میدهد.

برای جلوگیری از افتادن سنگ نما از تثبیت سنگ باید استفاده شود. در این مقاله میخواهیم بررسی کنیم که اولا چه روش هایی برای تثبیت سنگ نما وجود دارد و سپس یکی از بهترین، کم زحمت ترین و کم هزینه ترین روش های این کار را معرفی میکنیم.

برای مشاوره درباره تثبیت سنگ نما با شماره ۰۹۱۲۹۴۸۰۸۰۲ تماس بگیرید.

تثبیت سنگ نما

دلایل ریزش سنگ نما

  • فرسودگی ساختمان به این دلیل تاثیر منفی دارد که در طی سالیان سنگ نمای ساختمان ها شل میشود و مقاومت خود را از دست میدهد.
  • مصالح بی کیفیت باعث میشود مورد بالا سریعتر به وقوع بپیوندد.
  • عدم تعهد مجری و سرعت بالای کار که از کیفیت کار میزند و تثبیت سنگ  به خوبی انجام نمیشود.
  • بادهای شدید و طوفان که نیروهای زیادی به نما وارد میکند و باعث کنده شدن آنها میشود.
  • تنش های حاصل از نشست که باعث میشود کم کم مقاومت سنگ نما از بین برود و سنگ آماده افتادن شود.

برای مشاهده خدمات ارتفاع سازه ایران به جز تثبیت سنگ نما اینجا را کلیک کنید.

راه حلی برای تثبیت سنگ نما

همانطور که گفته شد برای حل مشکل شل شدگی نما از مقاوم سازی و ترمیم سنگ نما استفاده میشود. چون همه سنگ های نما دارای کیفیت یکسانی نیستند و مقاومت متفاوتی دارند، باید از شیوه مطمئنی برای تثبیت سنگها استفاده کرد که بهترین روش پیچ رولپلاک کردن نمای ساختمان است.

پیچ رولپلاک کردن برای تثبیت نما نیز از طریق دو روش انجام میشود:

  • پیچ رولپلاک کردن از طریق داربست
  • پیچ رولپلاک کردن با طناب

این دو روش تثبیت سنگ نما تفاوت های زیادی دارند که از جمله آن میتوان به زمان اشاره کرد. زمان طول کشیدن پیچ رولپلاک از طریق داربست بسیار بیشتر از طناب طول خواهد کشید که دلیل آن مشخص است و زمانی است که طول میکشد تا داربست ها را نصب کنند و آماده اجرای کار شوند. اما پیچ رولپلاک با طناب بدون نیاز به زمان آماده سازی است و به راحتی انجام میپذیرد.

از تفاوت های دیگر این دو روش هزینه است. هزینه نصب داربست و آماده سازی و در نهایت جمع کردن داربست ها نیز به هزینه پروژه اضافه میشود اما در روش طناب هیچگونه هزینه ای بابت نصب و جمع کردن گرفته نمیشود و در نتیجه ارزان تر تمام میشود و این ارزان بودن به معنای کیفیت پایین تر نیست.

فرق دیگری که بین این دو روش وجود دارد، امنیت کار است. در روش داربست احتمال حادثه بسیار بیشتر از حالت با طناب است. پس منطقی است که پیچ رولپلاک از طریق طناب انجام شود و داربست برای اینکار منتفی است.

برای اطلاع بیشتر از این کار به مطلب پیچ رولپلاک نمای ساختمان مراجعه فرمایید.

کار در ارتفاع با طناب

آیا زیبایی نما پس از تثبیت سنگ نما از دست میرود؟

این سوالی است که خیلی از افراد درباره تثبیت سنگ و استفاده از روش های پیچ رولپلاک نمای ساختمان دارند. در حقیقت سوال اصلی آنها این است که جای پیچ رولپلاک روی سنگ های نما معلوم میشود یا خیر؟ در جواب این سوال باید گفته شود که اتفاقا این کار طوری انجام میشود که در نهایت روی زیبایی نما تاثیری نگذارد.

این قضیه به این دلیل است که اولا پیچ رولپلاک بسیار کوچک است (نسبت به کل سنگ نما) پس دیده شدن آنها از دور برای هیچکس مقدور نیست. دوما رنگ نما تاثیر در رنگ رولپلاک انتخاب شده دارد به طوریکه دیگر درگیر مشکل زیبایی نشویم و طوری القا شود که انگار هر دو همرنگ هستند.

همینطور پس از اجرای کار پیچ رولپلاک و تثبیت سنگ نما از زدن بتونه همرنگ با نما استفاده میشود تا به هیچ وجه مشخص نشود که این نما پیچ رولپلاک شده است.

شما برای اینکه بدانید چه کسی را به عنوان مجری کار خود انتخاب کنید بهتر است پست مربوط ما را بخوانید:

مجری پیچ رولپلاک نمای ساختمان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای درخواست مشاوره درباره تثبیت سنگ نما میتوانید از طریق پیج اینستاگرام ما با ما در ارتباط باشید.

آیا هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان با طناب را میتوان فهمید؟

در یکی از مطالب سایت، راجع به همین موضوع صحبت شده است و شما میتوانید با انتخاب و مشاهده این مطلب از این داستان سر دراورید.

هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان

بازگشت به بالای صفحه