رد کردن لینک ها

جلوگیری از افتادن سنگ نما

جلوگیری از افتادن سنگ نما چرا استفاده می شود؟ نمای ساختمان ها پس از مدتی، دچار از دست دادن چسبندگی میشوند و امکان دارد شل شوند و پس از چند روز ریزش کنند. این ریزش خطر بسیار زیادی را برای افرادی که از زیر ساختمان رد میشوند، فراهم می آورد و امکان دارد به مالکان آپارتمان یا ساختمان ضررهای مالی بسیاری بزند.

اما خبر خوب اینکه با تمهیداتی مثل پیچ رولپلاک نمای ساختمان میتوان جلوی آنرا گرفت و از این ضررهای مالی جلوگیری کرد. در این مطلب بر آنیم تا دلایل ریزش، ضررهای احتمالی و تمهیداتی برای جلوگیری از افتادن سنگ نما یا آجر نما را بیان کنیم تا شما عزیزان از این خطر به دور بمانید.

برای استعلام هزینه دقیق پیچ رولپلاک نمای ساختمان (جلوگیری از افتادن سنگ نما) با شماره ۰۹۱۲۹۴۸۰۸۰۲ تماس بگیرید یا در صفحه تماس با ما، با ما در ارتباط باشید.

چرا سنگ نما ریزش میکند؟

جلوگیری از ریزش آجر نمای ساختمان

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا سنگ نما ریزش میکند؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید به این مسئله بپردازیم که خیلی از کسانی که در کار ساخت و ساز ارزان آپارتمان ها هستند یا خیلی از افرادی که آگاهی نسبت به مسائل ایمنی ساختمان ندارند، در هنگام اجرای نمای ساختمان به کوتاهی میکنند و با روش صحیح نما را اجرا نمیکنند. این مسئله باعث میشود مصالح بی کیفیت در نما وجود داشته باشد که خیلی وقت ها دیده نمیشود و باعث به وجود آمدن مسائل جبران ناپذیر میشود.

مسئله دیگری که روی افتادن آجر نما تاثیر بسیاری دارد، عوامل جوی مثل طوفان، بادهای شدید و … است که باعث میشود علیرغم کار درست پیمانکار، ریزش اتفاق بیفتد. همینطور نسشت های ساختمان نیز تنش های بسیاری در نما ایجاد میکند که در طول زمان باعث ریزش نما میشود.

تغییر فصل را نیز میتوان به عنوان یکی از دلایل عمده ریزش بیان کرد به این دلیل که تغییر دما در فصل های مختلف سال باعث انبساط و انقباض سنگ های ساختمانی میشود و در نتیجه چون این اتفاق بارها و بارها در طی سالیان می افتد، باعث تولید تنش های داخلی شده و باعث ریزش میشود.

آب باران اسیدی و برف و زلزله نیز میتواند در این ریزش آجر نما تاثیر داشته باشد و جزو عواملی است که نمیتوان از آن جلوگیری کرد و حتما باید اقداماتی برای مهار کردن این عوامل محیطی برای جلوگیری از افتادن سنگ نما انجام داد.

اسکوپ نکردن سنگ ها در هنگام سنگ کاری که دستور اسکوپ نیز توسط سازنده صادر میشود نیز جزو عوامل مهمی است.

پس مهم است که بدانیم چگونه باید جلوگیری از افتادن سنگ نما کرد.

ضررهای احتمالی ریزش سنگ نما

  • امکان افتادن سنگ نما روی رهگذران
  • افتادن آجر روی ماشین های پارک شده در خیابان
  • شکایت از مالکان و پروسه دادگاهی (چون مسئولیت افتادن سنگ نما در ابتدا متوجه مالکان است و نما جزو مشاعات محسوب میشود و اگر مالکی در این امر مشارکت نکند، میتوانند از او شکایت رسمی بکنند)
  • ضررهای مالی مالکان برای پرداخت دیه
  • اتلاف زمان و هزینه برای جمع کردن سنگ های شکسته در کوچه و خیابان
  • از دست رفتن یکپارچگی و زیبایی ساختمان که در ذهن مستاجرها و خریداران اهمیت بالایی دارد

با توجه به این ضررهای احتمالی باید جلوگیری از ریزش نما را جدی بگیریم.

جلوگیری از افتادن سنگ نما

برای جلوگیری از افتادن سنگ نما پیچ رولپلاک نمای ساختمان پیشنهاد میشود. یکی از اصلی ترین راه های پیشگیری یا راه حل پس از حادثه پیچ رولپلاک کردن سنگ های نمای ساختمان ها و آپارتمان هاست تا شل شدن ناشی از مصالح بی کیفیت یا ناشی از بادهای شدید و … کمتر اتفاق بیفتد و به مالکان اطمینان داده شود که این حوادث تلخ دیگر تکرار نخواهد شد و ضررهای بیشتری دیده نخواهد شد.

این کار (پیچ رولپلاک نمای ساختمان) روشی است اگر توسط یک متخصص اجرا شود، احتمال ریزش سنگ یا آجر نما به صفر میرسد و بسیار قابل اطمینان است. ارتفاع سازه ایران برای حل این مشکل مشاوره رایگان ارائه میدهد و افرادی که پرسشی از بابت جلوگیری از افتادن سنگ نما دارند، میتوانند با ما در میان بگذارند. سریعا به پاسخ مورد نظر دست یابید.

برای مشاوره رایگان با شماره ۰۹۱۲۹۴۸۰۸۰۲ تماس حاصل فرمایید یا دراینستاگرام به ما پیام دهید.

در اینجا باید ذکر کنیم که اگر این کار را به فردی که مطمئن نیست و تجربه کاری بالایی ندارد بسپارید، امکان دارد مشکل شما حل نشود و در ساختمان جلوگیری از افتادن سنگ نما نشود. این نکته نیز حائز اهمیت است که برای جلوگیری از افتادن سنگ نما، پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان با طناب بسیار بهتر و به صرفه تر از اجرای این کار با طناب است زیرا هم زمان کمتری نیاز دارد و هم هزینه کمتری داردو میتوان گفت امنیت بیشتری هم با طناب وجود خواهد داشت.

رولپلاک ساختمان

با این حال باید ذکر کرد که روش های دیگری نیز برای جلوگیری از افتادن سنگ نما وجود دارد که البته چون یا هزینه بیشتری دارند یا خیلی اطمینان بالایی ندارند در این مطلب به آنها نپرداخته ایم و سعی کرده ایم بهترین روش و ارزان ترین روش پاسخ به این مشکل را در اختیار شما قرار دهیم.

برای مشاهده گواهینامه های کارشناس ما اینجا را کلیک کنید.

برای درک بهتر جلوگیری از افتادن سنگ نما مطالب زیر را مطالعه فرمایید

پیچ رولپلاک نمای ساختمان: اجرا، مزایا و علت

هزینه پیچ رولپلاک نمای ساختمان که در این مطلب درباره محاسبه هزینه و استعلام قیمت خدمت پیچ رولپلاک نمای ساختمان صحبت شده است.

بازگشت به بالای صفحه