رد کردن لینک ها

نما شویی – شستشوی تخصصی نما


نما شویی و شستشوی نما به شیوه دسترسی با طناب صنعتی یا به اصطلاح علمی ROPE ACCESS در حال حاضربسیار سریع تر ، ، ایمن تر و ارزان تر نسبت به روشهای مرسوم میباشد.در کشور های پیشرفته و در حال توسعه برای خدمات نماشویی وتاسیسات شهری روش کار با طناب صنعتی استفاده میشود .


نما به دلیل بیرونی ترین قسمت ساختمان و نداشتن حفاظ ، بیشتردر معرض  آلودگی و عوامل جوی و برف و باران می باشد. وجود آلاینده ها و اسیدی شدن باران ، عمل فرسایش نما را سریع تر می کند به همین منظور مدیریت درست در نگهداری ساختمان با شستشوی نما طبق زمان بندی منظم سالیانه و مداوم ، تاثیر و اهمیت بسزایی دارد .
 وجود  گرد و غبارو دود  موجود در هوای آلوده ی شهرهای صنعتی و بزرگ همچون تهران باعث کثیفی و تیره شدن نما شده و تاثیر بسزاِیی در کم شدن زیبای ساختمان دارد. ماندگاری طولانی گرد و غبار و عوامل جوی مانند بارندگی ها  باعث بوجود آمدن جرم و لکه بر روی نما می شود که به نوبه خود کار شستشوی نما و تمیز کردن را سخت و پرهزینه تر می کند .

شستشوی نما -نما شویی -متناسب با نوع نماسازی و مصالح به کار رفته به روشهای مختلف انجام می شود


نماشویی را اگر در حالت کلی در نظر بگیریم به چندین روش انجام می گیرد :

واتر جت

شستشو با دستگاه واتر جت :
مکانیزم دستگاه واتر جت در شستشوی نما ،خروج آب با فشار زیاد ، ۱۵۰ تا ۳۰۰ بار و پاشش آن بر سطح مورد نظر که باعث برداشتن
لایه ی سست و خارجی جرم و کثیفی از روی نمای ساختمان می باشد .

پیچ رولپلاک نمای ساختمان چیست

نما شویی به روش دسترسی با طناب صنعتی یا اصطلاحا ROPE ACCESS

انواع خدمات قابل اجرا با واترجت :

  • نما شویی برج ها
  • شستشوی تاسیسات صنعتی
  • شستن تاسیسات موتو خانه
  • شستشوی تاسیسات نفت و گاز
  • نما شویی نما سیمانی
  • شستشوی نما آجری
  • شستن نما کامپوزیت
  • شستشوی نما شیشه ای
  • شستشوی نما سنگی
  • شستشو کلیه سطوح نما

سند بلاست

در مواردی پیش می آیدکه استفاده از واتر جت برای شستشوی نما یا سطح نما کارساز نیست و به علت جرم بیش از حد سطح ، تکنیک و روش نما شویی با واتر جت برای پاک سازی و حل مشکل کثیفی کفایت نمی کند ، در این صورت از دستگاه سند بلاست یا واتر سندبلاست برای نما شویی و پاک سازی سطوح استفاده می کنیم. که به طبع نماشویی به این روش لایه برداری بیشتری به نسبت شستشو با روش واتر جت را به همراه دارد.
واترسندبلاست جهت رنگ زدایی از نماها. دیواره ها و هرگونه سطوح و ایجاد بستر مناسب جهت رنگ آمیزی وپاک کردن رسوبات آهکی سطوح بکار میرود که به کمک دستگاه واترجت هایی با قدرت های متفاوت ، ۱۵۰ بار تا ۳۰۰ بار، آب و سیلیس انجام میگیرد که در این نوع نما شویی دانه های سیلیس که متناسب با نوع جرم و رسوبات سطوح انتخاب میشود به کمک فشار آب توسط دستگاه واترجت بر روی سطح اعمال میشود که طی این فرایند شستشو چربی ، رسوبات آهکی ، آثار زنگ زدگی، رنگ ویا هرگونه جرم سنگین از نما یا سطح موردنظر پاک شده و سطحی تمیز خواهیم داشت

همچنین از دیگر کاربری های دستگاه واتر سندبلاست مواردی چون نما شویی جهت تمیز کاری و ایجاد بستر رنگ آمیزی (پاکسازی رسوبات آهکی و رنگ زدایی ،رسوب زدایی ،ماسه زدایی و رنگ برداری سطوح) و متشکل از دستگاه ۲۲۰ بار ،آب ،سیلیس،نازل تزریق و برق ۳ فاز می باشد

ابر و تی

شستشو با ابر و تی انجام می شود که شیشه ها و نمای ساختمان زیاد آلوده نباشد . با شست و شو با ابر و تی شیشه ها ونمای ساختمان بسیار زیبا و آراسته خواهد شد.
خدمات نماشویی یا شستشوی نما از جمله کارهایی است که امروزه  با طناب به روش صنعتی رواج پیدا کرده است .
هر ساختمان با هر متریال و نوع نما ، شستشوی به خصوص خود را دارد، که در بیشتر موارد نمای ساختمان ها را سنگ ، شیشه ، کامپوزیت ، آجر ،سیمانی و چوب یا ترکیبی از این ها تشکیل میدهد.

در ساختمان هایی که آلودگی و کثیفی نمای شیشه ای و کامپوزیت و پنجره هابیشتر از حد معمولی باشد کار ابر و تی در دو مرحله انجام میشود . در دو مرحله اول با واتر جت آب شویی و گرد وغبار زدایی میشود .این مرحله باعث میشود که نتیجه ی کار ابر و تی خیلی بهتر و با کیفیت شود و در زمان دوباره ی کثیف شدن نما و شیشه ها تاثیر مهمی دارد . همین روش در نماهای چوبی و چوب نما نیز کاربرد دارد .
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی روش های شستشو ، مدت زمان شستشو ، قیمت و تعرفه ها و …با کارشناس ما تماس بگیرید .( مشاوره و بازدید از نمای ساختمان رایگان میباشد )


ابر و تی نما ی ساختمان وزات نیرو

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه