رد کردن لینک ها

پیچ رولپلاک نمای ساختمان، مجری پیچ رولپلاک نمای ساختمان

پیچ رولپلاک نمای ساختمان و ریزش سنگ نما.

آشنایی با پیچ رولپلاک نمای ساختمان و شناخت خطرات ناشی از ریزش سنگ نمای ساختمان :

اساسی ترین نگرانی مدیران و صاحبان ساختمان در مورد نما ، افتادن سنگ های نما و خطرات سقوط آن بر روی افراد و ماشین می باشد .و همیشه پیشگیری بهتر از تاسف و پشیمانی و اقدام بعد حادثه می باشد .

لذا با دیدن اولین نشانه های لق بودن و افتادن سنگ نما هر چند کوچک و به ظاهر بی اهمیت اقدام به پیچ رولپلاک وایمن کردن سنگ نما کنند.پیچ رولپلاک اساسی ترین راهکار برای جلوگیری از ریزش مجدد بقیه ی سنگ ها می باشد .

مجری پیچ رولپلاک نمای ساختمان
مجری پیچ رولپلاک نمای ساختمان

سنگ نما و دلایل ریزش

 • عمر ساختمان و شروع فرسودگی ساختمان
 • بکارگیری مصالح بی کیفیت
 • عوامل اجرایی نامتعهد به کار و نداشتن تخصص کاری
 • عوامل جوی مثل طوفان و بادهای شدید
 • برف و باران و یخبندان در فصل سرد و گرم که باعث انبساط و انقباض های شدید سنک نما میشود .
 • تنش های حاصل از نشستهای ساختمان

بکارگیری مصالح بی کیفیت

بکار گیری مصالح بی کیفیت می تواند از دلایل بارز  ریزش سنگ نما باشد . مصالح بی کیفیت یعنی چی : استفاده از سیمان کم و ریختن سیمان خشک جهت ترسیع کار . این عمل تاثیر بسزایی در بی کیفیت شدن مصالح و در نتیجه باعث ریزش سنگ و یروز حوادث و عواقب ناگوار میشود .

عواقب افتادن سنگ

پیچ رولپلاک نمای ساختمان
پیچ رولپلاک نمای ساختمان
سقوط سنگ نمای یک ساختمان سه طبقه به داخل حیاط مجاور و بر روی یک خودرو سواری
در ساعت ۰۸:۰۶ دقیقه روز سه شنبه ۱۳۹۷/۵/۹ ناگهان تعدادی از سنگ نمای یک ساختمان مسکونی سه طبقه واقع در شهرک ۱۳ آبان، خیابان فروردین از بدنه ی ساختمان جدا شد و به داخل حیاط ساختمان مسکونی مجاور سقوط کرد.

چند تکه از سنگ های نمای ساختمان سه طبقه مسکونی به علت نامشخصی به داخل حیاط منزل مجاورو بر روی خودروی پژو ۴۰۵ سقوط کرد که خساراتی به این خودرو وارد شد.

 آتش نشانان با حضور در محل حادثه، قسمتهای مختلف نمای ساختمان مذکور را بازدید و بررسی کردند و سپس تذکرات ایمنی لازم برای مقاوم سازی نمای سنگی ساختمان را به مالک ساختمان ارائه دادند.

 معلق بودن این سنگ ها و ریزش آنها ممکن بود به ساکنان آسیب رسانده و خسارات جبران ناپذیری وارد کند. 
در صورت مشاهده این نوع از نا ایمنی ها، شهروندان بلافاصله با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و سازمان آتش نشانی تهران را جهت پیشگیری از حوادث احتمالی مطلع سازند.

لرزش ساختمان

لرزش ساختمان یکی از اصلی ترین عوامل سقوط سنگ نما بر روی پیاده رو ها می باشد  قرار گیری در کنار مسیر های عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین ،قطار و مترو   موجب ایجاد لرزه در بدنه ساختمان می گردد که مانند زلزله عمل می نماید و ما به این لرزه ها ،زلزله نما می گوییم زیرا به آرامی دوام و ماندگاری نمای شما را می گیرد و موجب سقوط سنگ نما میگردد.

پیچ رولپلاک سنگ نما راه پیشگیری از بروز حادثه

پیچ رولپلاک نمای ساختمان
پیچ رولپلاک نمای ساختمان

انبساط و انقباض

تغییرات شدید دما نیز تاثیر بسیاری در این امر دارد با هر بار تغییر دما سنگ ها منبسط و منقبض در کرمای تابستان  ونفوذ آب و رطوبت  بر اثر بارندگی و یخ

زدگی در فصل زمستان و انبساط حجم یخ در دمای پایین تر از -۴ درجه سانتیگراد که این امر در شل شدگی سنگ نقش دارد.

چرا پیچ رولپلاک نمای ساختمان؟

 • تضمین ایمنی نمای ساختمان
 • جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان
 • حفظ دوام سنگ
 • بتونه هم رنگ سنگ
 • ترمیم سنگ های آسیب دیده و نصب سنگ های افتاده

 

برای پیچ و رولپلاک سنگ نما و تعمیر نما با پیچ و رولپلاک باید هر ۵۰ سانت فاصله را در سنگ نما. با پیچ ۶ یا ۷ سانتی متری گالوانیزه در نما نصب نمود در

صورتی که سنگ نما از ۵۰ سانت کوچکتر باشد. باید روی هر پلاک از ۲ عدد پیچ و رولپلاک استفاده کرد.

 

و در صورتی که سنگ نما کمتر از ۱۰ سانت بود مانند آنجه که در قاب پنجره ها و ستونها دیده می شود باید در ابتدا بدون ضربه زدن به سنگ با دریل

معمولی سنگ نما را سوراخ کرد و زمان که دریل به پشت سنگ رسید ، با استفاده از دریل چکشی بتن زیر آنرا سوراخ کرد و با استفاده از رولپلاک مخصوص.

و بکارگیری پیچ های شش یا هفت سانتی سنگ را در نما ثابت نمود.

و سپس با استفاده از پیچ بند آنرا محکم کرده و با بتون مخصوص هم رنگ سنگ آنرا کاملا پوشاند.

 

 

 

 

نحوه پیچ و رولپلاک سنگ نما برای سنگ های مختلف می تواند متفاوت باشد.

معمولا نحوه پیچ کردن سنگ های نمای گرانیت و تراورتن به دلیل یکی بودن جنس و رگه  های آن ها شبیه به هم می باشد.

سنگ های گرانیت نما و سنگ تراورتن نما هر دو از جنس آهکی و آذرین بیرونی می باشند و در شرایط حساسی از لحاظ شکنندگی قرار دارند.

این در حالتیست که نحوه پیچ و رولپلاک سنگ های نمای مرمر و مرمریت از حساسیت بالایی برخوردار نیستند.

 

مقایسه ی کار با طناب با کار با داربست 


در سال های اخیر و قبل از ورود علم راپل از امور نظامی به دنیای خدمات صنعتی و امور مرتبط با دنیای ساختمان و ساختمان سازی در شهر تهران ،برای انجام خدمات پیچ رولپلاک سنگ نما ساختمان از داربست استفاده می شد.

با گذر زمان و در جهت بهینه سازی روند بسیاری از امور مانند محکم کاری و پیچ کردن سنگ نما خدمات راپل به صورت اصولی و علمی مورد تائید قرار گرفت و به داربست و  مشکلات آن ترجیح داده شد و نتیجه بسیار مثبتی پدیدار گشت.

همانطور که می دانید نمای ساختمان ها(به خصوص ساختمان های در معرض تردد  زیاد اتومبیل در شهر های بزرگ مانند تهران به صورت سالیانه باید شستشو قرار بگیرند.

شستشوی سالیانه سنگ های نمای ساختمان به جلوه زیبای ساختمان و نیز آبکاری سنگ ها کمک شایانی خواهد کرد.

حال در نظر بگیرید اگر برای شستشوی نمای ساختمان هر ساله مجبور به تعبیه داربست باشید،می بایست مشکلات زیادی مانند نصب و جمع آوری داربست که پروسه طولانی مدتیست را تحمل کنید.

لازم به ذکر است استفاده از داربست هزینه بسیار بیشتری نسبت به استفاده از خدمات طناب داشته است و نیز ممکن است به سنگ نمای ساختمان نیز صدمه بزند.

پس بنابراین تمامی موارد ذکر شده به انضمام سرعت بالای خدمات کار با طناب در پیچ رولپلاک کردن نما،دلایلیست مبنی بر مثبت بودن استفاده از این خدمات.

 

بهره گیری از نیروی کار آموزش دیده ضامن اجرای یک پروژه موفق پیچ رولپلاک نما

 

ارتفاع سازه ایران مفتخر است با بیشتر از یک دهه سابقه در اجرای پیچ رولپلاک سنگ نما، نیروی آموزش دیده ، نظارت مرحله به مرحله و کیفی کار ،

استفاده از مصالح و متریال با کیفیت و رعایت تمامی اصول ایمنی در مراحل کار ،اجرای پیچ رولپلاک نمای ساختمان شما را بر عهده بگیرد.

پیچ رولپلاک نمای ساختمان
پیچ رولپلاک نمای ساختمان
پیچ رولپلاک نمای ساختمان
پیچ رولپلاک نمای ساختمان

جهت جلوگیری از حوادث و پشیمانی و اجرای کار با کیفیت، بهتر است کارفرما ها و مدیران اجرای ادارات و ساختمانها قبل از استعلام قیمت ، ابتدا از سطح توان کار و سواد ایمنی پیمانکار مطلع شوند

جهت کسب اطلاعات بیشتر پست ایمنی را مطالعه فرمایید.

برای بازدید ، استعلام قیمت و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

شماره تماس کارشناس جهت بازدید و مشاوره

۲ ۸۰ ۸۰ ۹۴ ۰۹۱۲

 
بازگشت به بالای صفحه